کارگاه پژوهشی ارائه دستاوردهای حاصل از انجام طرح پژوهشی با عنوان "سیستم های پایش تولید محصولات کشاورزی در جهان"

کارگاه پژوهشی ارائه دستاوردهای حاصل از انجام طرح پژوهشی با عنوان « « سیستم های پایش تولید محصولات کشاورزی در جهان » با ارائه جناب آقای مهندس علی اصغر عبدالهی پژوهشگر «گروه پژوهشی فناوری های اطلاعات و ارتباطات کشاورزی و روستایی» موسسه پژوهش‏های برنامه‏ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه‌روستایی در تاریخ 30 شهریور 1400 از ساعت 9 الی 11 و با حضور جمعی از همکاران موسسه و مدیران و کارشناسان دستگاه‏ های مرتبط وزارت جهادکشاورزی در سطح صف و ستاد به صورت حضوری و مجازی توسط واحد آموزش موسسه برگزار شد.

هدف این کارگاه آشنایی با سیستم های پایش محصولات کشاورزی جهت برآورد میزان تولید محصولات زراعی در کشورهای جهان و پیش‏آگاهی از بحران ها و هشدار های لازم به کشورهای تولیدکننده بود. در این کارگاه با اشاره به تاریخچه و اهداف ایجاد این سیستمها، فاکتورهای مهم در پایش محصولات کشاورزی ، نحوه استفاده از فناوری سنجش از دور و معرفی این سیستمها و محصولات تولیدی آن پرداخته شد.

مطالب ارائه شده شامل مقدمه ای در مورد سیستمهای پایش محصولات کشاورزی شامل تاریخچه، اهداف بوجود آمدن این سیستمها، عوامل اصلی پایش، نحوه استفاده از این عوامل و معرفی سیستمهای موجود پایش در سطح جهان و کشورهای تحت پوشش این سیستمها بود که توسط پژوهشگر موسسه ارائه شد.  سپس هریک از سیستمهای پایش و نوع داده ها و اطلاعاتی ایجاد شده در آن بیان شد. در پایان از شرکت کنندگان درخواست شد نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود را در این خصوص ارائه نمایند.

 مطالب ارائه شده

 
   

 
تاریخ:
1400/06/30
تعداد بازدید:
107
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ثبت نام دریافت تازه های نشر
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
APERD.RI@
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal